Rama, vizitë surprizë në Kosovë, policia siguron rrugët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Sipas burimeve të Indeksonline, Rama pritet të hyje pas pak në territorin e Kosovës. Tashmë Policia e Kosovës ka dalë në rrugë për ta siguruar Ramën gjatë vizitës. Mediat e Kosovës e quajnë këtë një vizitë të papritur.   Source: Politika

Read More...

INTERVISTA/ Rrëfehet djali i Daut Hoxhës: Si ma vranë babain për të nisur luftën italo-greke në ‘40

Vrasja e një shqiptari të Çamërisë do të bëhej shkëndija që të ndizej lufta italo-greke. Por nuk ishte një shqiptar i thjeshtë, por një kapedan çete, që kishte luftuar kundër grekëve para dhe pas aneksimit të Çamërisë. Bëhet fjalë për Daut Hoxhën, i cili nuk u ndal në luftën e tij, edhe pse për

Read More...

Policia më e kritikuara nga opozita por 67% e qytetarëve vlerësojnë punën e saj. 55% vlerësojnë Ramën

Nga dy sondazhe elektronike të veçanta të zhvilluara nga Questia.al, rezulton se 67% e të anketuarve janë të kënaqur me punën e policisë dhe 33% janë të pakënaqur. Ndërsa vetëm 55% janë të kënaqur me punën e kryeministrit dhe 45% janë të pakënaqur. Kampionët e anketimit përbëhen kryesisht nga votues të moshës 18-64 vjeç,

Read More...

Arrestohen 3 vëllezër në Lushnje, rrahën motrën e tyre 60-vjeçare

Policia e Lushnjes ka bërë të ditur se ka vënë në pranga tre vëllezër pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tyre. Mësohet se në pranga janë vënë vëllezërit Astrit Koroveshi, 42 vjeç, Pëllumb Koroveshi, 53 vjeç dhe Ilmi Koroveshi, 49 vjeç, të tre banues në lagjen “Kongresi” Lushnje. Sipas policisë,

Read More...

Sela e thotë troç: Identiteti maqedonas nuk ekziston…

Lideri i LRPDSH-së, Zijadin Sela ka deklaruar se identiteti maqedonas nuk ekziston, sepse para 100 vjetëve populli maqedonas nuk ka ekzistuar. Ai këtë e ka theksuar në një nga debatet e fundit në Alsat, ku përballë kishte kryetarin e partisë “Dinjiteti”, Angellov, që është i njohur si ish-komandant i forcave maqedonase të sigurisë gjatë

Read More...

Aleatët tradhtojnë PD dhe Bashën, regjistrohen në zgjedhjet e 18 qershorit

Ndryshe nga Partia Demokratike, partitë aleate të saj, duket se nuk kanë asnjë dilemë sa i takon pjesëmarrjes në zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit. T eksa data 9 prill shënon fundin e afatit ligjor për t’u regjistruar në zgjedhjet e qershorit, disa nga partitë e spektrit të djathtë kanë depozituar dokumentacionin ligjor për t’u

Read More...

Mallkimi një sëmundje ngjitëse tashmë në PD, Bylykbashi-Ramës: T’mort Vettingu, ishalla!

Për deputetin demokrat, njëherësh nënkryetar i Komisionit të reformës në drejtësi por edhe atij të Ligjeve, Oerd Bylykbashi, ajo çfarë ndodhi sot në Kuvend, ku procesi i vetingut tashmë është kthyer në pikën zero, ishte kronika e një rrëmuje të paralajmëruar, por që Rama nuk e shmangu dot. Komenti i Bylykbashit ne rrjetin social:

Read More...

VIDEO/ Basha përplaset me analistin: Kritizer i PD. Muç Nano nevrikoset: Mbaje për vete…

Kreu i PD Lulzim Basha ne nje lidhje direkte me emisionin Top Story, eshte perplasur me analistin Mustafa Nano, i cili i kerkoi kreut te PD te shkoje ne cadren e protestes dhe te thote kritikat qe mendon. Por pergjigja e Bashes dhe termi kritizer qe ai ka perdorur per analistin e ka acaruar

Read More...

Rënia e euros: Si po ndikohen këstet e kredisë, çmimet e shtëpive, pagat, planet e udhëtimeve jashtë…

Teksa euro ka arritur në nivelet më të ulëta që nga viti 2009, duke u këmbyer me rreth 135 lekë, ka nga ata që po humbin nga kjo situatë, sidomos eksportuesit dhe indivdët që paguhen në euro, por ka dhe nga ata që po dalin të fituar, kryesisht personat apo bizneset, që kanë kredi

Read More...

Erdogan kërcënon Gjermaninë me “kryengritje”

Kryeministri i Turqisë Recep Taip Erdogan ka akuzuar Gjermaninë, për shkak të ndalimit të disa tubimeve dhe paraqitjeve të ministrave turq në Gjermani, si “nje praktikë naziste, gjë që në Gjermani ka shkaktuar reagime shumë të ashpra. Megjithatë deri tani nuk ka ndonjë vendim për ndalimin e ardhjes së minsitrave turq në Gjermani. Autoritetet

Read More...