VIDEO/ Aktivisti i djathtë befason Bashën: E ke kuptuar që përballë Ramës i humb zgjedhjet, ndaj jemi këtu

Aulon Kalaja, një aktivist pranë PD-së, ka habitur me deklaratën e tij në çadrën e PD-së. Ai tha përpara Lulzim Bashës, se ky i fundit e ka kuptuar që po të shkojë me Edi Ramën në zgjedhje, i humb. Ndaj dhe sipas tij, është kjo arsyeja se përse ata janë mbledhur në shesh. Deklarata

Read More...

VIDEO/ “Mogherini mbështet Ramën, pasi edhe babai i saj, ashtu si Rama, ishte i apasionuar pas nudizmit”

Doni diçka për të qeshur? Shikoni këtë video të përgatitur nga Çlirim Peka. Në morinë e sulmeve ndaj përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, pas kritikave për PD-në, fantazia e Pekës dhe njerëzve që financon Zeni, është shfrenuar. Sipas tyre, Mogherini mbështet Ramën, pasi babai i saj ka qenë një kineast që e

Read More...

“Ta dëgjojë e gjithë bota, unë nuk rroj gjatë sa ta çoj atje ‘sipër’, jo vetëm atë, por të gjithë si familje”/ Zhduket familja e ish-komandos vrasës

Frika nga hakmarrja e ka boshatisur shtëpinë e ish-Komandos Alban Voda në fshatin Ujë Mirë të njësisë Sukë në Bashkinë e Këlcyrës. Vëllai i 66-vjeçarit Nesim Hoxha reagon ashpër ndaj familjes së autorit të ngjarjes me të cilën ka edhe lidhje krushqie. “Ta dëgjojë e gjithë bota, unë nuk rroj gjatë sa ta çoj

Read More...

Kuvendi rikthen listën e kandidatëve që do bëjnë Vetting-un tek Avokati i Popullit

Pas diskutimet maratonë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, plot një orë e gjysme, është vendosur që të jepet dhe pak kohë për ngritjen e grupeve të përzgjedhjes së gjyqtarëve që do të bëjnë Vettingun. Kështu, menjëherë konferenca e kryetarëve ka vendosur rikthimin tek Avokati i Poppullit të

Read More...

E PLOTE/ Jeta e fshehtë e seksit në Shqipëri. Rrëfimi: Kam patur klientë avokatë, gjyqtarë, prokurorë e politikanë

Excluzive ka treguar të dielën në mbrëmje se si funksionon rrjeti i prostitucionit në Shqipëri. Të intervistuara pas hekurave te burgut, vajzat apo nënat e reja të divorcuara, rrëfëjnë se cilët janë klientët VIP të tyre. Të dhënat zyrtare tregojnë se prostitucioni po kthehet në një shqetësim, ndërsa policia se fundmi ka identifikuar edhe

Read More...

Ultimatum: Mos përdhosni figurën e Vilsonit dhe Gencit, hiqni fotografinë nga çadra

Nga Bedri Blloshmi Jam para ekranit dhe po dëgjoj se nga grumbulli i njerëzve pëpara kryeministrisë, dikush mbante në dorë fotografinë e Vilson Blloshmit. U shtanga menjëherë. Unë i di se përmasat e dy poetëve të Librazhdit janë kombëtare, dhe meritat e tyre kanë dalë në pah. Por më shumë më haibit fakti se

Read More...

Zbulohet dokumenti i Sigurimit/ Nga Shqipëria bëhej trafik kokaine që në 1989-ën

Ish-drejtori i arkivave Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument interesant, ai sjell një raportim të një gazete belge që i është komunikuar ministrit të brendshëm të kohës Simon Stefani. Sipas këtij shkrimi të botuar në “Journal de Geneve” është zbuluar një anije me cigare kontrabandë në Bruksel. Sipas gazetës nga Shqipëria mund të bëhet

Read More...

Jeta e fshehtë e seksit në Shqipëri/ Rrëfime nga të burgosurat: Si funksionon

Në Shqipëri të dhënat Zyrtare tregojnë se prostitucioni po kthehet në një shqetësim, ndërsa policia se fundmi ka identifikuar edhe prostitucionin e luksit. Të intervistuara pas hekurave te burgut, vajzat apo nenat e reja te divorcuara, rrëfejnë se cilët janë klientët VIP të tyre. “Kur dal për të gjetur klientë shkoj në një lokal

Read More...

Akuza e “fortë” e Turqisë: KMSH kontrollohet nga Gulen, mediet e organizatat ku ka ndikim

Zbatimi i marrëveshjes së bashkëpunimit në fushën e sigurisë, të nënshkruar ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë në vitin 2015 mund të sjellë fundin e strukturës terroriste të FETO-s të vendosur në vend, raporton Anadolu Agency.Sipas informacioneve që gazetari i AA-së ka marrë, mësohet se mes qeverive të Shqipërisë dhe Turqisë në vitin 2015 është nënshkruar

Read More...

Artan Hoxha: Me vetëdorëzimin në polici, Renato Milloshi i ka shpëtuar ekzekutimit. Hakmarrjet do vazhdojnë

Gazetari i njohur Artan Hoxha ka dhene disa detaje interesante ne emisionin “Kjo Javë” të Nisida Tufës në Neës 24, rreth Renato Milloshit, i cili u vetedorezua pak dite me pare pasi ishte shpallur në kërkim nga Policia si ndihmës i shtetasit Jani Alia në vrasjen e Elton Çiçës, më 1 maj 2016. Sipas

Read More...