FOTOT/ Mes transeksualëve në vendin më mysliman…

Të jesh transeksual nuk është një gjë e lehtë. Sidomos kur bëhet fjalë për një vend mysliman si Bangladeshi. Transeksualët në këtë vend dëbohen dhe nuk njihen më nga familjet e tyre. Fotografi Jan Moeller Hansen sjell këto foto të transeksualëve në Bangladesh, që shesin trupin e tyre. Source: Lifestyle

Read More...

VIDEO+FOTO/ Pamjet tronditëse: Droga që të kthen në “zombie”…

Pamje jo të këndshme tregojnë disa persona të pastrehë, të cilët janë kthyer në “zombi” pasi kanë përdorur drogë. Në videon, e filmuar në Manchester, tregohen momenti shqetësues i disa personave të ngrirë si statuja, ndërsa substanca narkotike është përhapur në të gjithë trupin e tyre. Në qytet ka pasur vërshim ambulancash, pasi nuk

Read More...

FOTOT/ Kush është “spiunia” super seksi ruse, që “alarmoi” amerikanët”?

Një modele ruse e Playboy është ndaluar nga agjentët amerikane kur mbërriti në Los Angeles pasi mendohet se është spiune. Victoria Bonya, 37 vjeçe thotë në një postim online se ishte kontrolluat imtësisht nga agjentët, pasi gjetën në valixhet e saj një kartë për Spy-Land, një kompani e specializuar për kamerat e fshehta. “Në

Read More...

Zbulimi befasues i shkencëtarëve: Seksi nuk na bën të lumtur!

Seksi na bën të ndihemi mirë, por a është në gjendje të na shtojë lumturinë? Kësaj pyetje i është përgjigjur një studim i ri. Studimi është kryer nga Universiteti i Torontos dhe është publikuar në revistën shkencore Personality and Social Psychology Bulletin. Sipas studimit, seksi na bën të ndihemi mirë, por jo të lumtur,

Read More...

VIDEO/ Kësaj dhie i bie të fikët kur hipën në kolovajze

Kjo dhi ka shumë qejf që të lëkundet në kolovajze, por nuk mundet për shkak të një problemi të vogël. Sapo ajo hipën në ulëse dhe nis të lëkundet i bie të fikët dhe bie direkt në tokë. Videoja e mëposhtme tregon momentin komik, ndërkohë që shkencëtarët shpjegojnë se dhia është e prekur nga

Read More...

FOTOT/ Nicole Scherzinger ngre temperaturat në Hollywood

Nicole Scherzinger është në një formë shumë të mirë dhe këtë e tregoi ndërsa doli nga një restorant me të dashurin e saj. Këngëtarja e njohur prej një viti është në lidhje me tenistin Grigor Dimitrov dhe çifti duket më i lumtur se kurrë. Nicole tërhoqi vëmendjen e gazetarëve me trupin e saj, i

Read More...

FOTOT/ Natë e çmendur për pjesëmarrësit e paradës së LGBT-së në Australi

Mëngjesi ka qenë mjaft i mundimshëm për pjesëmarrësit në paradën e komunitetit LGBT “Mardy Grass” në Sidnei. Nëse përpara fillimi të saj, njerëzit shfaqeshin në rrugë me kostume shumëngjyrëshe, të veçantë, sensualë dhe të çuditshëm, pasi festuan të rë natën, shkëlqimi duket se u ka ikur. Të shumtë janë ata të cilët e kanë

Read More...

FOTOT/ Kur pushimet kthehen në një ferr të vërtetë

Edhe pse kur shkon me pushime supozohet që të kalosh momentet më të bukura dhe relaksuese të vitit, kjo nuk mund të thuhet për personat në fotot e mëposhtme. Vuajtjet e tyre kanë qenë të mëdha, kjo për shkak të rrethanave të ndryshme. Një familjeje iu desh që të merrej me një elefant plot

Read More...

VIDEO/ Këtij shoferi i ikën mendja, bllokon gjithë trafikun

Kjo video tregon sherrin midis dy shoferëve ën një autostradë të Floridës. Drejtuesi i një BMW-je i afrohet një kamionçine dhe qëllon me grusht xhamin duke e thyer atë. Sulmi i tij u ndërpre kur drejtuesi i makinës së dëmtuar, hap derën me forcë dhe del për t’u përleshur. Por aty, sulmuesi nxjerr një

Read More...