Klasifikimi i Premier League pas javës së 27-të

Pas mbarimit të ndeshjes së fundit që ishte mes West Ham dhe Chelsea është konsoliduar dhe tabela e renditjes së kampionatit anglez e cila nuk është e plotë pasi katër ekipe janë me nga një ndeshje më pak. Me fitoren e sotme Chelsea vijon të mbajë vendin e parë me 10-pikë diferencë nga Tottenhami

Read More...

Premier League/ Chelsea nuk di të ndalet, triumfon në transfertë ndaj West Ham

Chelsea ka mposhtur me rezultatin 2-1 në transfertë West Hamin. “Blutë e Londrës” kanë vazhduar me formën e mirë në Premierligë duke marrë tre pikë shumë të rëndësishme duke vijuar rrugën drejt titullit kampion. Golat për ekipin e Antonio Contes i shënuan Eden Hazard dhe Diego Costa ndërsa për vendasit shënoi Manuel Lanzini. Pas

Read More...

Tifozat e Partizanit të enjten protestë përpara FSHF-së

Tifozat e Partizanit kanë caktuar ditën se kur do të protestojnë përpara zyrave të Federatës Shqiptare të Futbollit. Përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare në facebook, njoftojnë se protesta do të bëhet ditën e enjte në orën 15:30. Arsyeja e protestës është kundër trukimeve që po ndodhin në futbollin shqiptarë. Postimi i

Read More...

Klasifikimi i La Liga pas javës së 26-të

Pas mbarimit të ndeshjes së fundit në “La Liga” e cila ishte mes Alaves dhe Sevillias që përfundoi me rezultatin 1-1 është konsoliduar dhe tabela e renditjes e cila nuk është e plotë pasi katër ekipe janë me nga një ndeshje më pak. Barcelona mban vendin e parë me një pikë më pak se

Read More...

Goditi me Bërryl Ming, Ibra rrezikon tri ndeshje pezullim

Pamjet filmike “tradhtojnë” Zllatan Ibrahimovic. Ndonëse gjyqtari kryesor i takimit Manchester United – Bournemouth 2-1, Kevin Friend dhe ndihmësit e tij nuk e vunë re episodin e pjesës së parë kur Ibra goditi më bërryl mbrojtësin kundërshtar Tyron Ming. Federata e Futbollit ka marrë si provë pamjet filmike për të ngritur cështjen disiplinorë ndaj

Read More...

Tifozat e Tiranës i përgjigjen Refik Halilit: Nuk na përçan dot

Tifozat e Tiranës i janë përgjigjur presidentit të skuadrës së tyre Refik Halili pas intervistës së këtij të fundit në “Zona Gol”. Përmes një postimi në faqen zyrtare në facebook, tifozat i bëjnë me dije presidentit të tyre se  se e keqja e Tiranës nuk vjen nga tifozët, por nga keqmenaxhimi. Ata e kanë

Read More...

Klasifikimi i Serisë A pas javës së 27-të

Pas mbarimit të ndeshjes së fundit të Serisë A, e cila ishte Bologna-Lazio që përfundoi në fitoren e bardheklatërve me rezultatin 2-0, është konsoliduar dhe tabela e renditjes. Pavarsisht barazimit të sotëm Juventusi vijon të mbajë vendin e parë me me 8-pikë më shumë se Roma që është në vend të dytë. Ndërkohë, rivaliteti

Read More...

De Biazi mesazh kampionit te Europes, Izmir Smajlaj

Trajneri i kombetares shqiptare te futbollit i ka derguar nje mesazh urimi atletit shkodran Izmir Smajlaj per triumfin fantastik arritur pres tij ne Beograd te shtunen. Në mesazhin e tij De Biazi shkruan. “Izmir te pershendes. Jam shume i lumtur per suksesin tend te jashtezakonshem te arritur ne Beograd. Perqafime. FORCA SHQIPERIA!” Source:

Read More...

Tifozat e Partizanit protestë përpara FSHF-së

Pas dënimeve të shumta nga ana e FSHF-së, tifozat e Partizanit do të organizojne së shpejti një protestë përpara këtij insitucioni. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, tifozat e kuq do të protestojën tek zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi sipas tyre ky insitucion ka dënuar disa herë qëllimisht skuadrën e tyre. Sipas

Read More...

Bonuçi nuk kërkon të largohet nga Juventusi

Mbrojtësi i Juventusi, Leonardo Bonucci, është shprehur se nuk dëshiron të largohet nga “Zonja e Vjetër” Ai tha se nëse do të dëshironte një gjë të tillë, do ta kishte bërë vitin që lamë pas ku refuzoi ofertë marramendëse nga Manchester City. “Kam kontratë me Juventusin deri në vitin 2021 dhe ndihem shumë i

Read More...