Jahti luksoz del në shitje, kontrollohet me iPad

0 18

Një superjaht luksoz është nxjerrë në shitje për 15 milionë dollarë.

“Adastra”, fitoi një seri çmimesh për dizajnin e saj në 2013 dhe mund të kontrollohet me iPad.

Jahti është në pronësi të miliarderit Anto Marden. Dizajni “futuristik” duket si i dalë nga një film i zhanrit ‘Sci-Fi’, me krahë aerodinamikë që e ndihmojnë të lundrojë.

Krijuar nga John Shuttleworth, jahti 43 metra është projektuar për ti ngelur çdokujt në mendje.

Vetëm 20 për qind e tij zhytet në ujë.

Adastra ofron pesë dhoma gjumi, katër banjo dhe një bar të hapur, mund të kontrollohet nga një iPad deri në 164 metra largësi.

Jahti fitoi tre çmime në ShowBoats Design Awards 2013 dhe  u nderua me Most Innovative Design në World Superyacht Awards në të njëjtin vit.

Asnjë çmim nuk është dhënë aktualisht për jahtin. Por në vitin 2013 u vlerësua me 15 milionë dollarë.


Leave A Reply

Your email address will not be published.