Koleksioni i fundit i Karl Lagerfeld ishte thjesht magjepsës

0 155

Chanel mirëpriti adhuruesit e modës në një vend spektakolar të dekoruar me motive të dimrit në La Grand Palais në Paris. Në fillim, pjesëmarrësit dhe modelet mbajtën një minutë heshtje në nder të dizajnerit legjendar, Karl Lagerfeld, i cili u nda nga jeta më 19 shkurt, në moshën 85-vjeçare.

Karl ishte i nohur për sfilatat e tij magjike, të cilat krijonin një atmosferë gati surreale, si në përralla.

Leave A Reply

Your email address will not be published.