Kujt i’a ka lënë pasurinë aktori i famshëm Luke Perry?

0 34

Aktori i famshëm Luke Perry u nda nga jeta pasi pësoi një goditje në tru.

Perry vdiq më 4 mars në moshën 52-vjeçare. Raportohet se ylli i Hollywood ia la të gjithë pasurinë e tij dy fëmijëve, djalit 21-vjeçar Jack dhe vajzës 18-vjeçare Sophie.

Ndërsa raportohet se nuk i ka lënë asgjë të fejuarës Wendy Madison Bauer.

Wendy ishte pranë aktorit, së bashku me fëmijët dhe ish gruan e tij Minnie Sharp. Aktori kishte një javë i shtruar në spital, por nuk u dhanë detaje të tjera për gjendjen e tij.

52-vjeçari arriti kulmin e famës kur u bë pjesë e shfaqjes amerikane “Beverly Hills, 90210” ku u bë mashkulli i preferuar i femrave në atë kohë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.