Pija që pastron organizmin nga toksinat

0 147

Detoksifikimi është një proces i rëndësishëm sepse ka të bëjë me largimin toksinave përmes organeve: lëkurës, mushkërive, veshkave dhe mëlçisë, por ndonjëherë nuk mjafton vetëm puna e organeve pasi mjedisi është i mbingarkuar me ndotës e kimikate.

Kjo pije me katër përbërës që do t’ju prezantojmë sot, është një prej metodave më të vlefshme të detoksifikimit. Përveçse neutralizon toksinat, ajo përmirëson funksionin e sistemit tretës dhe ndihmon në përmirësimin e absorbimit të nutrientëve vitalë në ushqimet që hamë.

Gjithashtu, na jep energji. Jeta sedentare promovon akumulimin e toksinave pasi organet e eliminimit nuk funkisonojnë në mënyrë optimale dhe nuk kemi mjaftueshëm energji. Më poshtë do të gjeni recetën e pijes të cilën duhet ta pini kur zgjoheni, para se të hani mëngjes. Sigurohuni të zgjidhni përbërës organikë për përgatitjen e saj:

Përbërësit:

  • 4 mollë mesatare
  • 1 limon
  • 3 lugë çaji xhinxher i grirë
  • 1 gotë ujë

Përgatitja:

Qëroni limonin. Prijeni në copa dhe të njëjtën gjë bëni dhe me mollët.

Frulojini të gjitha në blender.

Leave A Reply

Your email address will not be published.