Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni asnjëherë në orët e vona të natës

0 65

Konsumimi i ushqimeve në orët e vona të natës ndikon drejtpërdrejtë në shtimin në peshë. Megjithatë ndonjëherë e kemi shumë të vështirë t’i rezistojmë tundimit për të konsumuar diçka që na shijon. Më poshtë do të gjeni një listë më 5 ushqimet e dëmshme.

  1. Patatet e skuqura dhe patatinat

Patatet e skuqura dhe patatinat përmbajnë shumë yndyrë, e cila do t’ju shkaktojë probleme të shumta me tretjen dhe refluks të stomakut.

  1. Akullore

Edhe akulloret kanë në përmbajtje të tyre yndyrë, e cila ndikon në mos tretje dhe aciditet në stomak.

  1. Pica

Tregohuni të kujdesshëm përpara se të porosisni një picë, sepse duhet të kujtoni që kanë yndyrë dhe ndikon direkt në shtimin në peshë.

  1. Drithëra

Një tas më drithëra në darkë duket ushqim shumë i shëndetshëm, por në fakt ato përmbajnë shumë sheqer, që do ndikojë menjëherë në nivelin e glukozës dhe në gjumë.

  1. Çokollata

Çokollatat përmbajnë kafeinë dhe mund t’ju lënë gjithë natën zgjuar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.